Katarzyna Radułowicz - tancerka i choreograf, od wielu lat pochłonięta jest pasją do tańca flamenco. Silna osobowość i kreatywność pozwoliły jej spełnić marzenia by tańczyć zawodowo. Inicjacją było obejrzenie i wysłuchanie na żywo "Mszy Flamenco", której gwiazdą był Paco Peña. Koncert odbył się podczas festiwalu Vratislawia Cantans wiele lat temu, kiedy jeszcze niewiele osób w Polsce słyszało o flamenco i to był ten pierwszy niezapomniany dreszcz emocji... Zaczynała naukę tańca jako dziecko w "Arabesce" - szkółce baletowej, potem u Grażyny Adamczyk, następnie uczyła się w szkole flamenco znanej i cenionej Dominigue Lasaki w Hamburgu. Później wyjechała do Hiszpanii. Tam studiowała w "Amor de Díos", słynnej madryckiej szkole, gdzie otrzymała certyfikat potwierdzający jej umiejętności. Przez wiele lat brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez takich wybitnych tancerzy jak: Maria Serrano, Alicja Marguez, Adela Campallo, Belen Maya, Nuria Pomares, Antie Herber, Carmela Greco, La Tati, El Torombo, El Ciro , Ana Maria Amahi i wielu innych.
Wiele zdarzeń wpłynęło na jej doświadczenia zawodowe. Między innymi na zlecenie Filharmonii Narodowej w Warszawie z grupą Marka Krajewskiego uczestniczyła w cyklu audycji edukacyjnych dla młodzieży. Brała udział w programach realizowanych dla różnych stacji telewizyjnych. Występowała na festiwalu "Idiart" w Dreźnie, festiwalu "Jazz Bez Granic" w Poznaniu, w Teatrze Nowym w Poznaniu, na "Festiwalu Chopinowskim" w Dusznikach Zdroju, na prestiżowym międzynarodowym "Festiwalu Flamenco" w Berlinie i wielu innych miejscach... Z grupą "Viva Flamenco" wygrywała nagrody na festiwalach i konkursach, miedzy innymi w Lublinie, gdzie otrzymali nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Współpracowała także z zespołami: Sueño Andaluz, Los Payos, Tiento Flamenco, Danza del Fuego i z Witkiem Łukaszewskim. Na zaproszenie pani Ewy Wycichowskiej prowadziła kilkukrotnie warsztaty podczas Biennale Tańca Współczesnego i Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu oraz w ramach tzw. "otwartych zajęć tańca" organizowanych przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu. Przez wiele lat uczyła tańca w klubie etnicznym "Pod Kolumnami" i na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Obecnie prowadzi swoją własną szkołę "Centro del Arte Flamenco" organizuje szkolenia i warsztaty, prowadzi własną grupę taneczną stworzoną z najlepszych uczennic.
ul. Braniborska 2/10 Wrocław tel. 0 500 035 072 centrumflamenco@wp.pl
foto : Michał Bulak
© 2005 Pole Struktur Wizualnych